Ікона «Лабіринт духовний» відображає уявлення про земний шлях душі християнина за допомогою стародавнього образу лабіринту.
У центрі ікони зображено лабіринт, з якого два виходи ведуть угору, у життя вічне, і одинадцять – униз, до геєни вогненної. Усередині лабіринту – коло, де представлені початок і кінець перебування людини на Землі. Немовля ще лежить у колисці (ліворуч), а його вже готова скосити смерть, зображена у вигляді скелета (у центрі). На смертному одрі (праворуч) душу людини приймає ангел, але тут же стоїть і біс зі списком гріхів покійного. Життєвий шлях людини зображений як ступінчасті сходи, якими піднімаються і спускаються чоловік і жінка. На першому щаблі вони ще діти, на останньому – глибокі старці. Написи вказують їхній вік: від 1 року до 90 років.
Римовані тексти у верхній частині лабіринту наставляють слідувати за Христом, Який усіх до Себе закликає «і райську браму усердно відчиняє». Тут же – слова псалма: «Шляхи Твої, Господи, скажи мені, і стежкам твоїм навчи мене» (Пс. 24, 4).
Напис у нижній частині лабіринту теж із Псалтирі: «Яко сповнилася зол душа моя, і живіт мій до пекла наблизися» (Пс. 87, 4).
Під лабіринтом зображено пекло. У правому кутку – вогняна паща сатани, куди скидаються душі грішників у вигляді оголених фігурок. Тут же вміщено найменування гріхів: «Блуд», «Смуток», «Сріблолюбство», «Піанство», «Марнославство», «Гордість», «Вбивство», «Гнів», «Немилосердя», «Заздрість», «Оклеветування», «Об’їдання». Пекло населене демонами – воїнами темряви, які ведуть із людьми духовну брань. Вони вражають рід людський за допомогою пристрастей, зображених у вигляді земної зброї – лука, рушниці, гармати. Але між бісами ми бачимо й ангелів, які витягують душі, що розкаялися, з гріховної безодні.
Над лабіринтом зображено Царство Небесне з Градом Єрусалимом Новим, до стін якого наближаються душі праведників у вигляді двох отроків, супроводжуваних ангелами. Образ Граду Горнього відповідає Апокаліпсису (Одкр. 21). У небі над Новим Єрусалимом – Дух Святий у вигляді голуба, Пресвята Богородиця і святий Іоанн Предтеча, звернені до Господа Вседержителя з молитовним клопотанням про спасіння людства.
Ікона «Лабіринт духовний» знаходиться у Свято-Воскресенському Новоєрусалимському монастирі.
Іноді екскурсоводи монастирського музею пропонують поглядом пройти лабіринт і впізнати свій головний гріх, а можливо, й наверх потрапити… вийти до Небесного Єрусалиму…