Сьогодні Промислом Божим до нашого храму завітала Пресвята Богородиця з благословенням з острова Корфу в списку чудотворної ікони тон Ксенон Фанеромені (Богородиця Чужеземців).
У ікони моляться:
- про благополучну зміну місця проживання, про становлення в суспільстві в іншій державі, про допомогу в біженстві, про підтримку у випробуваннях у скрутний період життя;
- про зцілення від хвороб, навернення заблудших.
Вшанування ікони відбувається на віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Трохи з історії
На острові Корфу у Греції, у серці старого міста Керкіра на площі Свята Плакада, за кілька кроків від храму святого Спиридона знаходиться храм Богородиці Чужеземців (храм Богородиці тон Ксенон-Фанеромені).
Храм був збудований у період, коли основна територія Греції була захоплена турками, для біженців з материкового району Епір, які знайшли притулок на острові Корфу, який на той час був під венеціанським правлінням.
Будівництвом храму керував ієромонах Никодим Колітзас наприкінці XVII століття, йому допомагали біженці з Янини, Дервені, Параміфія. Він вирішив збудувати церкву, в якій змогли б сховатися біженці з Епіра. Монах неспроста вирішив це зробити, бо сам колись був у їхній ролі. Він довгий час поневірявся, ховаючись від переслідувань під час османського панування. Добрі люди допомогли йому не потрапити до військових у руки. У свою чергу, він теж захотів зробити іншим добро. Тому що жителі інших територій Греції вважалися на Корфу чужинцями, тому храм і збудовано на честь Пресвятої Богородиці, яку назвали «тон Ксенон» (Пресвята Богородиця Чужеземців).
У храмі зберігається чудотворна копія однієї із старовинних ікон — чудотворна ікона Богородиці Фанеромені (Явлена). Ця ікона, досить велика за розмірами, була написана у VIII столітті. Назву Явлена, за переказами, вона отримала за часів іконоборства. Ікона належала християнці з села Курсулі на узбережжі далекої Фракії. Жінка, побоюючись іконоборців, кинула святиню в море, молячись за її порятунок і сподіваючись знову побачити свою Богородицю. Хвилі винесли ікону на берег Міханьйони, де її, що стоїть вертикально на піску, знайшов чернець із місцевого монастиря.
Панагія Фанеромені уславилася своїм незвичайним способом лікування хворих.
За свідченнями віруючих, які вилікувалися за допомогою ікони, вона чудодіє через… удари (від грец. «τύψεις»; цікаво, що основне значення цього грецького слова — «каяття»). Хворий, сидячи на землі, обіймав святе обличчя. Священик читав молитву, і ікона почала рухатися прямо в руках страждушного, ударяючи його по тілу, іноді навіть до появи крові. І відразу ж наставало зцілення.
Однак, дуже часто, віруючі в очікуванні своєї черги до святині поводилися неналежним чином, лаялися, сперечалися один з одним. Це спричинило те, що в 1951 році Митрополія Салонник заборонила священикам передавати ікону в руки віруючих, і Богородиця Явлена зайняла своє місце на піднесенні у спеціальному іконостасі. І хоча сьогодні ікона не виліковує за допомогою ударів, люди, як і раніше, отримують її допомогу. Відомі багато свідчень віруючих, яким Міханьотиса допомогла повернути втрачене здоров’я, підтримала у важкі періоди їхнього життя або дарувала довгоочікувану дитину.
Це велика благодать і ознака незвичайної милості Божої до нас грішних, мати присутність в церкві цю рідкісну ікону, списків з якої немає в Україні, що підтверджується тавром митця.
Ми дякуємо причетним за такий подарунок церкві.
Нехай благословить вас Господь і нехай Він зростить плоди праведности вашої, щоб усім ви збагачувались на всіляку щирість, а ваші серця наповнились радістю.
Ви маєте можливість замовляти молебні у нашому храмі біля цієї ікони та запалювати лампади:
«Δόξα τω Θεώ πάντων ένεκεν»
На фото:
Список чудотворної ікони Богородиці Фанеромені, що перебуває у нашому храмі.
Чудотворна ікона Богородиці Фанеромені (Явлена)