22 травня за юліанським календарем (4 червня за григоріанським календарем) 2023 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – День Святої Трійці, П’ятидесятницю.
Після Різдва і Воскресіння Христового свято Трійці належить до найбільших в церковному році. Цей день також називається П’ятидесятницею тому, що зішестя Святого Духа на Апостолів сталося в п’ятидесятий день після Воскресіння Христового.
Зішестя Святого Духа це – наче вінець і завершення подвигу Сина Божого. Тому і саме це свято є достойним і радісним завершенням церковних торжеств на честь і славу Воскреслого Господа. Адже в дні Зішестя Святого Духа народжується Христова Церква. І Дух Святий провадить, просвічує, освячує і зберігає її.
Дух же Святий діє там, де хоче і Його неможливо привласнити собі силою в залежності від канонічного підпорядкування будь-якій церковній структурі; Його можна лише отримати як дар (Ів. 7:39)
І ті хто намагається визначити “правильну” чи “неправильну” церкву, подібні в своєму безумстві дияволу.
“І кожному дається виявлення Духа на користь. Все оце чинить один і той Самий Дух, уділяючи кожному осібно, як Він хоче”. ( Кор. 1. 12:7,12)
…Один і той же дощ у всьому світі. Однак у лілії він стає білим, у троянді – червоним, у фіалках та гіацинтах – багряним, і в різних видах – різнобарвним та різноманітним. Так і Святий Дух, будучи одним і нероздільним, кожному наділяє благодаттю, як Йому завгодно. І як сухе дерево, наситившись вологою, пускає гілки, так і грішна душа через покаяння сподобившись Святого Духа приносить плоди правди.
В цей день в нашому храмі було звершено Божественну літургію, після якої відслужено велику вечірню з колінопреклонними молитвами – особливим молінням до Пресвятої Трійці, які є першими від дня Святої Пасхи, що звершуються, стоячи на колінах.
Після вечірні було освячено два куполи для храму Святої Трійці.